KONST / Litografier / Litografi 10134093
*
nr 1013 4093
Olle Olsson Hagalund
(1904-1972), Sverige
Litografi, Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Odenplan, motivet: 39x46
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 20:45:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 20:28:09
1
Vinnande bud
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Olle Olsson Hagalund
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Läs mer om Olle Olsson Hagalund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier odenplan olle olsson hagalund stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vasastan
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Olle Olsson Hagalund
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Olle Olsson Hagalund
nr 1013 4093
Olle Olsson Hagalund
(1904-1972), Sverige
Litografi, Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Odenplan, motivet: 39x46
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/1 20:28:09 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemÃ¥lningar och grafik - med motiv frÃ¥n Stockholm; vaxholmsbÃ¥tar, södermotiv och bubblande cityliv.Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Olle Olsson Hagalund
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Olle Olsson Hagalund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier odenplan olle olsson hagalund stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vasastan
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27